لوگو جدید حقیاد

مدیریت زمان برای یادگیری زبان جدید

 مدیریت زمان برای یادگیری زبان جدید

مدیریت زمان برای یادگیری زبان جدید | یکی از سوالات مورد علاقه من در مکالمه این است:t

“اگر شما یک ساعت اضافی در روز داشته باشید ، چه کاری انجام می دهید؟”

“If you had one extra hour a day, what would you do?”

اما همه ما دوست نداریم فقط ۱ ساعت دیگر وقت داشته باشیم تا کاری را که دوست داریم انجام دهیم؟

البته ، سوال بعدی این است:

چگونه آن ساعت اضافی را پیدا کنم؟

How do I find that extra hour?

اینجاست که مدیریت زمان وارد می شود.

این درس امروز شما را با ۱۸ مکالمه جدید ، اصطلاحات و موارد دیگر آشنا می کند تا بتوانید در مورد مدیریت زمان در زبان انگلیسی مکالمات مطمئن داشته باشید.

و در طول راه ، ممکن است نکته جدیدی پیدا کنید تا به شما کمک کند ۱ ساعت زمان اضافی را پیدا کنید.

اول از همه ، برای یک استراتژی موثر در مدیریت زمان ، از نحوه کار خود شروع کنید.

First things first, for an effective time management strategy, start with how you work.

برای مثال :

آیا شما یک چکاوک سحر خیز هستید یا یک جغد شب ؟ چه زمانی بهترین بهره وری کاری دارید ؟ (توصیه میکنم کتاب کی (When) را مطالعه کنید )

کافی است زمان خود را مدیریت کنید تا بتوانید با تنها روزی ۳۰ دقیقه زمان یک زبان جدید را ظرف مدت دو سال یاد بگیرید

بیشتر توصیه های مدیریت زمان بیان می کند که شما باید صبح خود را صرف MIT (مهمترین کارها) کنید ، به عبارت دیگر ، صبح ها بر فعالیت های با ارزش بالا تمرکز کنید.

 • spend your mornings on MITs (most important tasks)
 • focus on high-value activities

فعالیتهای با ارزش بالا وظایفی هستند که به شما کمک می کنند اهداف بزرگ خود را برآورده کنید – نه ایمیل شما ، نه حسابهای رسانه های اجتماعی شما بلکه وظایفی که به آنچه من می خواهم کار مغز یا انرژی خلاق بنامم نیاز دارد – کاری که نیاز به فعالیت ذهنی یا تلاش دارد ، مانند مشکل حل ، برنامه ریزی بودجه ، تشریح استراتژی بازاریابی ، آزمایش نرم افزار و غیره

انجام این کارها در مرحله اول ، وقتی هوشیار و متمرکز باشید ، تضمین می کند که شما به سمت اهداف یا پروژه های بزرگ خود پیش می روید.

کارهای روزمره کوچک که نیازی به تمرکز ذهنی ندارند بعداً انجام می شوند.

گفته شد ، اگر جغد شب هستید ، ساعات شب نیز می تواند زمان کار خلاقانه الهام بخشی را فراهم کند.

شما نیاز دارید مدیریت زمان برای یادگیری زبان را فرا بگیرید تا در طول دوران تحصیل دچار افت نشوید

هنگامی که نحوه کار خود را تعیین کردید ، مرحله دوم تعیین آنچه می توانید در مورد برنامه کاری فعلی خود تغییر دهید چیست.

روش شروع این است که از زمان خود یک موجودی ثبت کنید یا یک حسابرسی زمانی ایجاد کنید.

در ادامه بخوانید :  چند سالته به انگلیسی

take an inventory of your time or create a time audit.

آیا شما روز خود را تمام می کنید و فکر می کنید ، “من می دانم که من تمام روز کار کردم اما نمی دانم چه کاری انجام دادم.” و مطمئن نیستید که برای کمک در پیشبرد اهداف یا پروژه های بزرگ کاری انجام داده اید.

ناامید کننده است ، درسته؟

موثرترین راه برای اجرای یک استراتژی بهتر مدیریت زمان ، برنامه ریزی برای یک هفته و پیگیری فعالیتهای خود در طول روز است.

و صادق باشید آیا فقط ۳۲ دقیقه را در اینستاگرام گذراندید؟

آن را در ممیزی زمانی خود بنویسید.

در پایان هر روز و در پایان هفته ، ممیزی زمان خود را بررسی کنید تا مشخص کنید چه چیزی را می توانید تغییر دهید.

به عنوان مثال ، می توانید به دنبال فرصت های زیر باشید:

 • کار نیمه کاره نکنید
  • نیمه کاره زمانی است که شما روی هدف خود کار می کنید ، مثلاً بودجه مشتری را آنالیز می کنید و سپس تلفن خود را برمی دارید. هیچ دلیلی وجود ندارد شما فقط کنجکاو هستید شاید شخصی متنی ارسال کرده باشد. در ۵ دقیقه گذشته در فیسبوک چه اتفاقی افتاد؟ آیا تیتر خبری جدیدی  هست؟
  • ما همیشه می گوییم ، “من فقط یک چک سریع انجام می دهم” اما طبق مطالعه ای از دانشگاه کالیفرنیا ایروین(دانلود این مقاله) ، به طور متوسط بیش از ۲۰ دقیقه طول می کشد تا ذهنمان تمرکز خود را بازیابد. بله
 • وظایف خود را دسته ای انجام دهید.
  • ممیزی مدیریت زمان خود را مرور کنید. آیا کارهایی وجود دارد که در طول روز انجام دهید که مشابه یا مرتبط باشد؟ اگر چنین است ، آنها را دسته بندی کنید یا آنها را با هم گروه کنید. برای برنامه های خاص خود زمان را در برنامه های کاری خود مسدود کنید و همه آنها را یکجا انجام دهید. این کمک می کند تا نیاز به تغییر کارها در زمان های گوناگون کاهش یابد ، در حالت جریان زمان کار کنید. بیایید بسته بندی کنید:
   • تعویض دنده یا سوئیچ زمینه به انرژی ذهنی مورد نیاز (و ناامیدی که ما تجربه می کنیم) به این معنی است که ذهن ما به سرعت از یک کار به یک کار غیر مرتبط دیگر منتقل می شود. به عنوان مثال ، کار بر روی بودجه مالی و سپس پاسخگویی به تماس تلفنی از خانه در مورد خرید مواد غذایی و سپس کلیک بر روی دکمه “like” در یک فیلم خنده دار در فیسبوک و سپس بازگشت به بودجه مالی.
   • برعکس این است که در حالت جریان باشید – این زمانی است که ذهن شما کاملاً غوطه ور است یا بدون حواس پرتی حواس شما به وظیفه خود معطوف است. احساس تیز بینی می کنید و به روشی مثبت زمان را از دست می دهید.
 • زمان را متوقف کنید و محدودیت های زمانی را تعیین کنید.
  • بعد از مشخص کردن اینکه چه کارهایی را باید به صورت دسته ای انجام دهید ، زمان را در تقویم خود متوقف کنید و برای هر یک محدودیت زمانی تعیین کنید. وقتی بیشترین انرژی ذهنی را دارید ، مهمترین وظایف خود را اولویت بندی کنید.
  • در طی این زمانها ، حواس پرتی / وقفه ها را به حداقل برسانید. تلفن خود را در اتاق دیگری قرار دهید. برگه های دیگر را در رایانه خود ببندید. ۲۵ یا ۳۵ یا ۴۵ دقیقه بدون وقفه به خود فرصت دهید تا تمرکز کنید. و سپس می توانید به خودتان استراحت دهید.
 • زمان بافر را برنامه ریزی کنید.
  • بافر یک مانع محافظتی است. در مدیریت زمان ، زمان بافر مقداری از محافظت قبل و بعد از کار را ایجاد می کند. به عنوان مثال ، اگر می خواهید از ساعت ۸:۳۰ تا ۹:۰۰ به ایمیل ها پاسخ دهید ، قبل و بعد از آن ۱۰ دقیقه بافر در نظر بگیرید. بنابراین به جای اینکه جلسه ای را ساعت ۹:۰۰ صبح تعیین کنید ، آن را برای ساعت ۹:۱۰ تنظیم کنید. درصورت طولانی شدن ایمیل بیش از حد انتظار مشکلی برای سوئیچ بر روی کار بعدی نخواهید داشت ، این کار یک مانع محافظتی را ایجاد می کند.
در ادامه بخوانید :  ضرب المثل های انگلیسی

اکنون که فرصت های خود را برای مدیریت بهتر زمان دارید ، زمان مرحله سه در این فرآیند است – استراتژی مدیریت زمان خود را چسبناک کنید.

طبیعی است که از یک پروژه یا استراتژی جدید هیجان زده شوید. و گاهی اوقات ما بیش از حد می رویم ، سعی می کنیم کارهایی را خیلی زود انجام دهیم.

برای اینکه استراتژی های جدید خود را ثابت نگه دارید ، ابتدا از تلاش های اغراق آمیز خودداری کنید.

دست بجنبون. هر بار با یک تغییر شروع کنید. این کار را تا زمانی که به یک عادت تبدیل شود انجام دهید ، سپس استراتژی بعدی خود را معرفی کنید.

دوم ، شامل مرخصی از کوتاه حین کارهای روزانه است.

به عبارت دیگر ، خود را از کارهای دشوار ، معمول یا یکنواخت کارهای روزمره جدا کنید. فضایی برای شارژ مجدد باتری خود ایجاد کنید.

قدم زدن. چند صفحه از یک کتاب را خواندن. کش آمدن. مقداری چای نوشیدن.

حالا شما با انجام این کارهای می توانید زمان مناسب برای یادگیری یک زبان جدید را بدست آوردید اگر شما هم درباره مدیریت زمان برای یادگیری زبان جدید روش و یا توصیه ای دارید لطفا در قسمت نظرات زیر همین برگه با ما به اشتراک بگذارید

 

خلاصه
 مدیریت زمان برای یادگیری زبان جدید
عنوان مقاله
 مدیریت زمان برای یادگیری زبان جدید
موضوع
فعالیتهای با ارزش بالا وظایفی هستند که به شما کمک می کنند اهداف بزرگ خود را برآورده کنید - نه ایمیل شما ، نه حسابهای رسانه های اجتماعی شما بلکه وظایفی که به آنچه من می خواهم کار مغز یا انرژی خلاق بنامم نیاز دارد - کاری که نیاز به فعالیت ذهنی یا تلاش دارد ، مانند مشکل حل ، برنامه ریزی بودجه ، تشریح استراتژی بازاریابی ، آزمایش نرم افزار و غیره
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.