لوگو جدید حقیاد

صحبت کردن به انگلیسی

یادگیری نحوه صحبت کردن به انگلیسی روان، مطمئن و طبیعی یک هدف دست یافتنی است. هر زبان آموز انگلیسی متفاوت است، اما تعدادی راه آسان برای بهبود در مدت زمان نسبتاً کوتاه وجود دارد.

یادگیری زبان انگلیسی، اما عجله دارید؟ پس حتماً این مقاله را کامل مطالعه کنید

7 نکته در مورد صحبت کردن به زبان انگلیسی روان و مطمئن

1. از اشتباه کردن نترسید

هدف شما ارائه پیام است، نه صحبت کردن کامل انگلیسی، با دستور زبان و واژگان مناسب. حتی انگلیسی زبانان بومی هم اشتباه می کنند!

2. تمرین، تمرین، تمرین

تمرین کامل می کند. به طور مداوم به دنبال فرصت هایی برای آزمایش زبان انگلیسی خود باشید. برای مثال، کلاس‌های انگلیسی آنلاین Busuu، دروس گروهی تعاملی ۴۵ دقیقه‌ای هستند که توسط یک معلم حرفه‌ای هدایت می‌شوند. آنها یک راه عالی برای تمرین مکالمه انگلیسی و یادگیری سریعتر در یک محیط سرگرم کننده و امن هستند.

3. گوش کنید

هرچه بیشتر بشنوید، صحبت کردن بهتر انگلیسی برای شما آسان تر خواهد بود. شما در مکالمات انگلیسی روانتر و با اطمینان بیشتری صحبت خواهید کرد و یاد خواهید گرفت که چگونه نظرات خود را به زبان انگلیسی با عبارات و اصطلاحات جدید بیان کنید.

4. موفقیت را جشن بگیرید

هر بار که با کسی به زبان انگلیسی صحبت می کنید یک موفقیت است. هر تعاملی که دارید، هر چقدر هم که کوچک باشد، به شما در بهبود مهارت هایتان در طول زمان کمک می کند. به پیشرفت خود افتخار کنید.

این چهار نکته اول به ارائه بهترین راه برای شروع آسان صحبت کردن انگلیسی کمک می کند. سه مرحله زیر به شما کمک می کند تا مهارت های مکالمه انگلیسی شما را به سطح بعدی ارتقا دهید…

با 3 نکته آخر ما، مهارت های مکالمه انگلیسی خود را بیشتر تقویت کنید

5. به زبان انگلیسی فکر کنید

با فکر کردن به زبان، از صحبت کردن خوب انگلیسی به انگلیسی عالی بروید. در ابتدا برای شما دشوار خواهد بود، اما پس از مدتی یاد خواهید گرفت که چگونه بین صحبت کردن به زبان انگلیسی و زبان اول خود جابجا شوید.

6. با خودتان صحبت کنید

خنده‌دار به نظر می‌رسد، اما با صحبت کردن به زبان انگلیسی در مقابل آینه برای هر روز، یاد می‌گیرید که هر حرف الفبای انگلیسی را تلفظ کنید، بعلاوه زمان و نحوه استفاده از عبارات مختلف. شما همچنین خواهید آموخت که کجا بیشتر اشتباهات را مرتکب می شوید.

7. تمرین بیان

تمرین بیان به بهبود تلفظ شما کمک می کند و به شما یاد می دهد که چگونه سریع صحبت کنید. با جملات که باعث می شه زبان در کام بپیچد مانند این تمرین کنید: “سی و سه دزد فکر کردند که تاج و تخت را در طول پنجشنبه به وجد آورده‌اند”.

“The thirty-three thieves thought that they thrilled the throne throughout Thursday”.

چگونه به خوبی انگلیسی صحبت کنیم: 25 روش ساده برای تسلط فوق العاده

1. معنی تسلط به زبان انگلیسی را بیاموزید

می دانید که می خواهید به زبان انگلیسی مسلط شوید، اما این به چه معناست؟

روان بودن دو بخش دارد: دانستن زبان و دانستن نحوه تولید واژه.

مسلط بودن به این معنی است که می توانید به راحتی از زبان انگلیسی استفاده کنید. شما می توانید آزادانه ارتباط برقرار کنید و می توانید بدون نیاز به  کمک با افراد دیگر صحبت کنید.

تسلط را می توان در نحوه صحبت کردن نیز مشاهده کرد. شما می‌توانید واژگان انگلیسی زیادی را بدانید، اما اگر مجبور باشید هنگام صحبت کردن مکث کنید یا زیاد تکرار کنید، ممکن است تسلط شما برای کسی واضح نباشد. اگر خیلی آهسته یا خیلی صاف و بدون عاطفه صحبت می کنید، خیلی روان به نظر نخواهید رسید.

از سوی دیگر، روان به نظر رسیدن به این معنا نیست که شما واقعاً انگلیسی را خوب صحبت می کنید.

برای تسلط به زبان انگلیسی، باید هم به زبان و هم به نحوه صحبت کردن با آن تسلط داشته باشید!

اغلب این انتظار وجود دارد که برای تسلط، باید تعداد معینی از کلمات را بدانید. اما مهم است که به یاد داشته باشید که نمی توانید فقط کلمات و گرامر را مطالعه کنید. ممکن است ترسناک باشد، اما شما همچنین باید صحبت کردن را تمرین کنید.

نکات زیر به شما کمک می‌کند مهارت‌های گفتاری خود را تسلط پیدا کنید تا بتوانید انگلیسی درست صحبت کنید و در انجام آن خوب به نظر برسید. فراموش نکنید که هر دو ویژگی تسلط چقدر مهم هستند!

2. اهداف خاص را تعیین کنید

تسلط سطح بسیار بالایی برای دستیابی است و رسیدن به آن زمان زیادی طول می کشد، بنابراین “مسلط شدن” می تواند یک هدف کاملاً نامشخص باشد. داشتن چنین هدف بزرگ و غیر اختصاصی برای برنامه ریزی مطالعات شما مفید نخواهد بود.

به همین دلیل است که باید به اهداف مشخص و واضح تری فکر کنید که می تواند شما را به تسلط برساند. به خودی خود، ممکن است قدم‌های کوچکی به نظر برسند، اما همه با هم مسیری ثابت را در سفر یادگیری زبان انگلیسی شما فراهم می‌کنند.

اهداف خوب باید مشخص و قابل دستیابی باشند. هنگام تعیین هدف، باید دقیقاً تصمیم بگیرید که چه چیزی را می خواهید یاد بگیرید و چه مدت می خواهید برای یادگیری آن صرف کنید.

در اینجا چند نمونه از اهداف خوب آورده شده است:

 • 30 کلمه جدید انگلیسی را در 30 روز یاد بگیرید
 • این هفته با یک انگلیسی زبان مادری صحبت کنید
 • یاد بگیرید که پنج فعل نامنظم را قبل از درس بعدی خود به هم متصل کنید
 • تلفظ 10 کلمه خود را در آخر هفته کامل کنید (سپس از یک زبان مادری بخواهید که به شما بگوید چگونه انجام دادید!)

اطمینان حاصل کنید که اهدافی که تعیین می کنید به اندازه کافی معقول و چالش برانگیز هستند تا انگیزه شما را حفظ کنند. شما می خواهید بدون استرس بیش از حد به اهداف خود برسید!

3. بپذیرید که انگلیسی زبان عجیبی است

گاهی اوقات، شما می توانید الگوهایی را در دستور زبان انگلیسی بیابید، اما گاهی اوقات انگلیسی اصلا معنی ندارد.

به عنوان مثال، چرا «خواندن» (تلفظ reed) و «خواندن» (تلفظ قرمزRed) یک کلمه هستند، اما بسته به اینکه در زمان گذشته یا حال صحبت می کنید، متفاوت گفته می شود؟ یا چرا «موش mice » جمع «موش mouse» است، اما «خانه houses» جمع «خانه house» است؟

متأسفانه، استثنائات زیادی برای قوانین انگلیسی وجود دارد. اگر بخواهید برای هر چیزی دلیل بیابید، گیر افتادن در یادگیری نحوه صحیح صحبت کردن به زبان انگلیسی آسان است. گاهی اوقات، انگلیسی فقط عجیب است! بنابراین بهترین کار این است که استثناهای عجیب و غریب را به خاطر بسپارید و ادامه دهید.

4. نقاط ضعف خود را کشف کنید

ممکن است متوجه شوید که برخی از بخش‌های زبان انگلیسی برای شما دشوار است. این “نقاط ضعیف” می تواند هر چیزی باشد: استفاده از دستور زبان، تلفظ، شکل گیری جمله و غیره. مهم است که بدانید آنها چه هستند تا بتوانید روی بهبود آنها تمرکز کنید.

زبان انگلیسی دارای بسیاری از ویژگی های پیچیده است، و برخی از آنها بسته به زبان مادری شما می توانند حتی پیچیده تر باشند. به مواردی که با آنها مشکل دارید توجه کنید و مطالعه بیشتری را به آن اختصاص دهید.

شما می خواهید مطمئن شوید که در تمام بخش های زبان انگلیسی پیشرفت می کنید بدون اینکه در هیچ یک از آنها عقب بمانید.

صحبت کردن به انگلیسی عکس 2

5. تا جایی که می توانید عمیق شیرجه بزنید

معمولاً هفته ای یک ساعت مطالعه انگلیسی برای پیشرفت واقعی کافی نیست. بهترین راه برای یادگیری سریع زبان انگلیسی این است که هر روز حداقل چند دقیقه را صرف تمرین کنید.

یک روش یادگیری زبان خاص به نام “غوطه وری” وجود دارد. با غوطه ور شدن، سعی می کنید تا جایی که می توانید در فعالیت های روزمره خود را در زبان احاطه کنید. شما می‌خواهید انگلیسی بخشی از برنامه روزانه‌تان شود، به طوری که مکررا در حال یادگیری و تمرین باشید تا زمانی که شنیدن و صحبت کردن به آن زبان طبیعی شود.

علاوه بر مطالعه مداوم زبان انگلیسی از یک کتاب یا یک دوره، می توانید به روش های سرگرم کننده و خلاقانه زیادی غوطه ور شوید! می توانید تنظیمات گوشی خود را به زبان انگلیسی تغییر دهید. شما می توانید شروع به تماشا و گوش دادن به فیلم ها و آهنگ های انگلیسی کنید، یک دفتر خاطرات انگلیسی داشته باشید یا در مکانی که انگلیسی مورد نیاز است داوطلب شوید.

هر بار که مطالعه می کنید تا حد امکان در زبان انگلیسی غرق شوید. خودتان را برای گوش دادن، خواندن و حتی گفتن چیزهایی به زبان انگلیسی به چالش بکشید که فکر می کنید ممکن است برای شما خیلی سخت باشد. اگر می خواهید انگلیسی را روان صحبت کنید، باید آن را به بخشی ضروری از زندگی روزمره خود تبدیل کنید.

6. از دانشجو بودن دست بردارید و به انگلیسی فکر کنید

از فکر کردن خود به عنوان فردی که در حال یادگیری زبان انگلیسی است، دست بردارید و خود را فردی بدانید که انگلیسی صحبت می کند. این یک تغییر کوچک است، اما به شما کمک می‌کند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و به شما کمک می‌کند تا از انگلیسی‌هایی که قبلاً می‌دانید بهتر استفاده کنید.

در ادامه بخوانید :  تفاوت استفاده از حروف ربط در انگلیسی

این همچنین به این معنی است که شما باید به زبان انگلیسی فکر کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید کلمه Apple را به زبان انگلیسی بگویید، احتمالاً ابتدا به این کلمه در زبان مادری خود فکر می‌کنید و سپس سعی می‌کنید به کلمه صحیح انگلیسی فکر کنید. در عوض، سعی کنید تصویری از یک سیب را تصور کنید، و سپس فقط به کلمه انگلیسی “apple” فکر کنید.

تسلط واقعی زمانی اتفاق می افتد که ترجمه ذهنی مکالمات را متوقف کنید. این بزرگترین قدم از یادگیری زبان انگلیسی تا انگلیسی زبان بودن است!

7. به یاد داشته باشید که پاسخ در سؤال است

وقتی کسی از شما سوالی به زبان انگلیسی می پرسد با دقت گوش کنید و هر بار کاملاً پاسخ می دهید. سوالات انگلیسی مانند آینه هستند:

 • Does he…..? → Yes, he does.
 • Can she….? → Yes, she can.
 • Is it….? → No, it isn’t.

اگر کسی از شما سوالی می پرسد و شما مطمئن نیستید که چگونه پاسخ دهید، با فکر کردن به کلمات استفاده شده در سوال شروع کنید. آن شخص قبلاً بیشتر کلماتی را که برای پاسخ دادن به آن نیاز دارید، گفته است.

به جای اینکه فقط گرامر انگلیسی را حفظ کنید، به دنبال الگوهایی مانند این باشید. راه‌های ساده زیادی برای «تقلب» وجود دارد و به خاطر سپردن کلمات مناسب آسان‌تر می‌شود.

8. از شنیدن بیشتر بهره ببرید

وقتی اکثر دانش‌آموزان به زبان انگلیسی زبان مادری گوش می‌دهند، به درک معنای همه کلمات تمرکز می‌کنند. این قطعا مهم است، اما چیزهای بیشتری می توانید از گوش دادن یاد بگیرید.

سعی کنید نه تنها به معنای کلمات، بلکه به نحوه بیان آن شخص گوش دهید. توجه داشته باشید که شخص کدام کلمات را در یک جمله به هم پیوند می دهد، یا زمانی که به جای “you” می گوید “ya”. سعی کنید دفعه بعد که صحبت می کنید این جزئیات را به خاطر بسپارید و زبان انگلیسی شما طبیعی تر به نظر می رسد.

آسان به نظر می رسد، اما در واقع انجام آن می تواند دشوار باشد! وقتی به زبان بومی انگلیسی گوش می دهید، درک تک تک کلماتی که گفته می شود دشوار است. آنها ممکن است از کلمات زیادی استفاده کنند که شما نمی دانید، خیلی سریع صحبت کنند یا لهجه قوی داشته باشند.

9. از آن استفاده کنید یا آن را از دست بدهید

یک عبارت در انگلیسی وجود دارد: “استفاده از آن یا از دست دادن آن”/“Use it or lose it”، که اساساً به این معنی است که اگر یک توانایی را تمرین نکنید، ممکن است آن را فراموش کنید. از این ایده می توان برای کمک به یادآوری واژگان جدید انگلیسی استفاده کرد.

بهترین راه برای به خاطر سپردن یک کلمه جدید این است که بلافاصله از آن استفاده کنید تا در حافظه شما بماند. هنگامی که یک کلمه جدید را یاد می گیرید، سعی کنید آن را چند بار در طول هفته آینده در جملات بگویید و احتمال اینکه آن را فراموش کنید کمتر می شود.

گاهی اوقات، ممکن است کلمه یا عبارتی را یاد بگیرید که ممکن است فوراً برای شما مفید نباشد. اشکالی ندارد که فوراً روی حفظ آن واژگان تمرکز نکنید، به خصوص اگر چیزهای مهم دیگری برای یادگیری وجود داشته باشد.

10. عبارات را یاد بگیرید و مطالعه کنید

روان صحبت کردن به زبان انگلیسی به این معنی است که بتوانید افکار، احساسات و ایده های خود را بیان کنید. هدف شما این است که انگلیسی را با جملات کامل صحبت کنید، پس چرا آن را با جملات کامل یاد نگیرید؟

اگر فقط واژگان و افعال را مطالعه کنید، متوجه خواهید شد که انگلیسی در زندگی روزمره شما مفیدتر است. با فکر کردن به عباراتی که اغلب در زبان مادری خود استفاده می کنید، شروع کنید و سپس یاد بگیرید که چگونه آنها را به زبان انگلیسی بگویید.

11. گرامر را زیاد مطالعه نکنید

کلید یادگیری زبان، یافتن تعادل بین مطالعه و تمرین است. روان صحبت کردن انگلیسی با دانستن گرامر کامل انگلیسی یکسان نیست – حتی انگلیسی زبانان بومی نیز اشتباهات گرامری را مرتکب می شوند!

تسلط یعنی توانایی برقراری ارتباط. به همین دلیل است که گاهی اوقات مهم است که کتاب درسی گرامر را کنار بگذارید، بنابراین می توانید بیرون بروید و مهارت های نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن را در دنیای واقعی تمرین کنید. همانطور که به تمرین ادامه می دهید، می توانید قوانین گرامری زیادی را در طول مسیر یاد بگیرید.

12. لحن، زبان بدن و ژست ها را بیاموزید

تسلط واقعی انگلیسی چیزی فراتر از واژگان و دستور زبان است. اگر بتوانید لحن، زبان بدن و ژست ها را بفهمید، واقعاً شبیه یک زبان مادری به نظر خواهید رسید.

لحن عبارت است از “برآمدن و سقوط” یا تغییرات لحن در نحوه صحبت کردن یک شخص. زبان بدن نحوه استفاده شخص از بدن خود برای حمایت (یا مخالفت) با منظور خود است. ژست ها حرکات دست و بدن هستند که با آنچه که شخص می گوید کار می کند.

یادگیری این سه چیز آسان نیست زیرا بسیار طبیعی به نظر می رسند. یکی از راه های یادگیری این است که فقط تماشا کنید که انگلیسی زبانان بومی چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند.

یکی از راه‌های مطالعه این جنبه‌های زبان، استخدام یک معلم انگلیسی است، اگر این در بودجه شما باشد. یکی دیگر تماشای ویدیوهای آموزشی تمرینی آکادمی حقیاد است، اگر بتوانید از پرت شدن حواس با ویدیوهای دیگر جلوگیری کنید.

13. از آنچه بهتر می دانید استفاده کنید

وقتی جملات خود را می نویسید و می گویید، روی استفاده از کلماتی که قبلاً با آنها آشنا هستید تمرکز کنید. ممکن است بخواهید از کلمات دشوارتر و پیشرفته‌تر انگلیسی استفاده کنید تا روان‌تر به نظر برسند، اما باید به سطح مهارت خود وفادار بمانید و آنچه را که قبلاً می‌دانید تمرین کنید.

مطمئن شوید که با انگلیسی‌ای که استفاده می‌کنید، راحت هستید، به‌جای اینکه فقط به این دلیل که می‌خواهید کلمات جدید و ناآشنا را امتحان کنید. انجام این کار می تواند شما را به گفتن چیزهای نادرست یا عجیب سوق دهد.

البته، شما می خواهید کلمات و مهارت های بیشتری را برای پیشرفت یاد بگیرید. توصیه می کنم قبل از استفاده از یک کلمه جدید در مکالمات واقعی، کمی در متن (در جملات و فیلم ها) مطالعه کنید.

14. از اشتباه کردن نترسید

گاهی اوقات، قرار دادن همه آن قوانین و کلمات در یک جمله ساده ممکن است دشوار باشد. اجازه ندهید ترس از گفتن چیزی اشتباه شما را از صحبت کردن باز دارد.

حتی اگر فکر می کنید اشتباه می کنید، به هر حال به صحبت کردن ادامه دهید. بیشتر اوقات، مردم متوجه می شوند که شما چه می خواهید بگویید، حتی اگر اشتباه کنید.

به علاوه، هرچه بیشتر صحبت کنید، راحت تر می شود و کلمات مناسب سریعتر به ذهنتان خطور می کند.

15. اشتباهات خود را یادداشت کنید

از اشتباه کردن نترسید، بلکه مطمئن شوید که آنها را درک کرده اید!

هنگامی که می دانید مشکلی در مکالمه انگلیسی شما پیش آمده است، آن را یادداشت کنید (در ذهن خود یا بهتر است بگوییم روی کاغذ). در زمان خود، مطالعه کنید که دقیقاً چه چیزی باعث اشتباه شما شده است. آیا از واژگان اشتباه استفاده کردید؟ آیا چیزی اشتباه تلفظ شده است؟ شاید شما از زمان اشتباه در جمله های خود استفاده می کردید؟

اشتباهات اجتناب ناپذیر و ضروری هستند، اما برای کاهش احتمال تکرار همان اشتباهات، باید از آنها درس بگیرید (و نه فرار کنید!).

16. از همه بیاموزید

شما مجبور نیستید فقط از کتاب های درسی و معلمان انگلیسی یاد بگیرید – هر کسی که انگلیسی صحبت می کند می تواند به شما در تمرین کمک کند.

تصور کنید اگر کسی به زبان فارسی از شما بپرسد که چگونه چیزی را تلفظ کنید چه احساسی خواهید داشت. آیا عصبانی می شوید؟ نه! احتمالاً خوشحال خواهید شد که به شما کمک کنید، درست مانند بسیاری از انگلیسی زبانان که از کمک به شما خوشحال هستند.

اگر انگلیسی‌زبان‌هایی را می‌شناسید، چه دوست یا همکار، از این فرصت برای تمرین و یادگیری از آنها استفاده کنید. حتماً سؤالات خاصی را نیز بپرسید و آماده بازخورد باشید.

17. از گفتار به متن برای همه پیام‌های متنی (انگلیسی) استفاده کنید

حتی زمانی که به افراد پیامک می‌فرستید، می‌توانید انگلیسی صحبت کنید. فقط متن های خود را به جای تایپ کردن بیان کنید!

ممکن است لازم باشد تنظیمات خود را تغییر دهید تا ابتدا گفتار به متن فعال شود. سپس، گزینه “گفتار” را در هر صفحه کلیدی که استفاده می کنید پیدا کنید. اغلب، فقط باید روی نماد میکروفون در سمت راست صفحه کلید ضربه بزنید.

در ادامه بخوانید :  یادگیری زبان انگلیسی در خانه

شروع به صحبت کنید و کلمات شما روی صفحه ظاهر می شوند. هیچ کس صحبت شما را نمی شنود، اما هنوز تمرین می کنید. معامله بسیار خوبی است، نه؟

چگونه به خوبی روان، انگلیسی صحبت کنیم، اما اگر بیشتر ارتباط شما با دوستان و خانواده به زبان مادری شما باشد، چه؟ مایکروسافت مترجم راهی برای دور زدن این موضوع دارد. بررسی کنید که آیا زبان مادری شما در ویژگی مکالمات مایکروسافت گنجانده شده است یا خیر – در صورت وجود، می توانید با صدای بلند به زبان انگلیسی صحبت کنید و کلمات خود را به طور خودکار به متن در زبان مادری خود ترجمه کنید.

شریک چت شما می تواند به زبان مادری شما صحبت کند و کلمات خود را به زبان انگلیسی برای شما نشان دهد. به این ترتیب، در حین انجام مکالماتی که به هر حال انجام می‌دادید، تمرین انگلیسی صحبت کردن (و خواندن) را نیز دریافت می‌کنید.

کتاب صوتی انگلیسی
18. کتاب های صوتی انگلیسی زبان خود را ضبط کنید

وقتی به تمرین یک زبان فکر می کنیم، اغلب به این فکر می کنیم که خود را در موقعیت هایی قرار دهیم که مجبور به استفاده از زبان باشیم. اما حقیقت این است که اعتماد به نفس و تسلط زیادی از صحبت کردن واقعی ناشی می شود. این تکنیک می تواند به شما کمک کند تا کارهای بیشتری را انجام دهید.

به کتاب های مورد علاقه خود فکر کنید. حتی اگر هیچ کتاب مورد علاقه ای که به زبان انگلیسی نوشته شده باشد ندارید، احتمالاً می توانید برخی از آنها را در ترجمه انگلیسی بیابید. به عنوان مثال، مجموعه هری پاتر در سراسر جهان فروخته شده است.

هر کتاب انگلیسی زبانی را که قبلاً از آن لذت می برید بردارید و خواندن آن را به زبان انگلیسی ضبط کنید. البته این کار کمی طول می کشد. اما این راهی است که می‌توانید هر روز تلفظ انگلیسی خود را به روشی سرگرم‌کننده و جالب تمرین کنید.

پس از اتمام ضبط کتاب، یک کتاب صوتی خانگی از آن برای گوش دادن خواهید داشت، که به شما راهی برای تمرین مهارت های شنیداری خود نیز می دهد.

19. آنچه را که می خواهید یاد بگیرید، ضبط کنید، سپس در طول روز به آن گوش دهید

از همان تکنیکی که در بالا توضیح داده شد برای یادگیری زبان انگلیسی به طور کلی و در عین حال تمرین گفتار خود استفاده کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید که دوست دارید در صحبت کردن با کارکنان پیشخدمت بهتر شوید. شاید یک پست ببینید که شامل نمونه هایی از مکالمات انگلیسی برای انجام در رستوران ها است. به جای اینکه فقط پست را بخوانید و سعی کنید نمونه ها را به خاطر بسپارید، خودتان را در خواندن آن شریک کنید!

این به شما فرصت های متعددی می دهد تا مطالب را به خاطر بسپارید: زمانی که برای اولین بار آن را می خوانید، زمانی که آن را با صدای بلند می خوانید و زمانی که بعداً در حال خواندن آن به خودتان گوش می دهید.

20. از طریق فعالیت های روزمره با خودتان صحبت کنید

به تمام کارهایی که ممکن است انجام دهید و شروع، میانه و پایانی دارند فکر کنید. به عنوان مثال، هنگام پختن شام  از یک دستور غذا پیروی کنید.

این فرآیندها فرصت هایی برای بهبود مهارت های مکالمه انگلیسی شما هستند. دستورالعمل های یک فرآیند را به زبان انگلیسی روی یک کاغذ بنویسید. آن را تا حد امکان ساده کنید و قدم های خود را شماره گذاری کنید.

برای پختن چیزی، دستورات شما ممکن است به این شکل شروع شود:

 1. Peel the garlic.
 2. Dice the garlic.
 3. Peel the onions.
 4. Slice the onions.

هنگامی که دستورالعمل های خود را دریافت کردید، آنها را دنبال کنید. در ضمن، کاری را که انجام می دهید با صدای بلند بگویید. به عنوان مثال، “الان من پیازها را خرد می کنم. اوه اوه، چشمانم شروع به آبریزش کردند!»“Now I’m cutting up the onions. Uh oh, my eyes are starting to water!”

دستورالعمل های شما نوعی «برگه تقلب» است که به شما در این راه کمک می کند. آنها به شما کمک می کنند که به طور مداوم صحبت کنید، بدون اینکه مجبور شوید متوقف شوید و به کارهای بعدی فکر کنید.

21. شروع کننده های مکالمه را حفظ کنید (و از آنها استفاده کنید!)

اگر چیزی برای گفتن به ذهنتان نمی رسد، ممکن است فرصت های تمرین زبان انگلیسی را از دست بدهید.

یک راه حل آسان برای این، به خاطر سپردن مبتکران مکالمه یا ایده هایی برای شروع مکالمه است. شما می توانید تعداد زیادی از این موارد را در اینترنت پیدا کنید.

احتمالاً عجیب به نظر می رسد اگر فقط به سمت کسی بروید و بگویید: “چه سه کلمه بهتر شما را توصیف می کنند؟” اما به خاطر سپردن برخی از ایده‌ها به شما کمک می‌کند تا احساس بهتری در صحبت کردن با افراد در موقعیت‌های معمولی داشته باشید یا هنگام صحبت با شرکای مبادله، به ادامه مکالمه بپردازید.

22. نظرات خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید

برای یادگیری واقعی مکالمه انگلیسی، باید یاد بگیرید که چگونه خود را به زبان انگلیسی بیان کنید. حتی اگر ایده هایی برای مکالمه دارید، سخت است که بدانید چگونه آنها را در قالب کلمات خود بیان کنید.

شما می توانید این کار را با شرکت در مکالمات آنلاین تمرین کنید. مشارکت در رسانه های اجتماعی، گذاشتن نظر روی مقالات یا نوشتن نقد، همگی رویکردهای خوبی هستند.

Goodreads سایتی است که در آن مردم نظرات خود را در مورد کتاب هایی که خوانده اند می گویند. نوشتن در مورد کتاب ها و فیلم ها همیشه راهی خوب برای تمرین به اشتراک گذاشتن نظرات خود به زبان انگلیسی است، زیرا آنها چیزهای زیادی برای فکر کردن به شما می دهند!

اما اگر برای انجام این کار وقت ندارید، گزینه‌های ساده‌تری وجود دارد: یک ویدیوی کوتاه را تماشا کنید و در زیر آن نظر بگذارید. نظرات کوتاهی در مورد هر چیزی در توییتر ارسال کنید. گزینه های زیادی برای تمرین مهارت های انگلیسی خود قبل از صحبت با صدای بلند وجود دارد!

23. چند عبارت عامیانه انگلیسی یاد بگیرید

در حالی که باید بر یادگیری زبان انگلیسی استاندارد تمرکز کنید، دانستن کلمات و عبارات عامیانه انگلیسی می تواند مفید باشد تا بتوانید “در جریان باشید” و گفتار انگلیسی مدرن را درک کنید. زبان عامیانه همیشه وجود دارد، به خصوص آنلاین، بنابراین نمی توانید واقعاً از دیدن آن اجتناب کنید.

دانستن زبان عامیانه، اصطلاحات و سایر عبارات غیر معمول می تواند تسلط واقعی انگلیسی را بهبود بخشد، زیرا می تواند به شما اجازه دهد انواع مکالمات امروزی را دنبال کنید.

24. تلفظ انگلیسی خود را بهبود بخشید

در حالی که هیچ انگلیسی “صحیح” وجود ندارد، اگر مردم در درک شما مشکل داشته باشند، صحبت کردن با اطمینان برای شما سخت خواهد بود.

هیچ جادوی برای بهبود تلفظ وجود ندارد – فقط باید مکانیسم را یاد بگیرید و سپس تمرین کنید. همه چیز به نحوه حرکت دهان و استفاده از لب ها، زبان و گلو بستگی دارد. برای این کار، باید سخنرانان بومی را در حین صحبت تماشا کنید و نه تنها به آنچه می‌گویند، بلکه نحوه بیان آن‌ها نیز توجه کنید.

دانستن مسائل معروف تلفظ نیز مفید است. انگلیسی دارای “تله‌های” تلفظ زیادی است که باید مراقب آنها باشید. می توانید از دوره آموزش تلفظ زبان انگلیسی آکادمی حقیاد برای بهیود تلفظ خود استفاده کنید.

25. خود را اغلب مرور و آزمایش کنید

مرور چیزهایی که یاد می گیرید به همان اندازه مهم است که در واقع یادگیری آنها !

بدون بررسی مناسب، می توانید به راحتی بسیاری از مطالبی که قبلاً آموخته اید را فراموش کنید. این می تواند تا حد زیادی شما را در مسیر تسلط تان کند کند، زیرا زبان انگلیسی پیشرفته دائماً بر اساس مفاهیم اولیه و ساده تر است. به همین دلیل است که باید مرتباً مهارت های خود را آزمایش کنید.

شما می توانید یادگیری خود را در تعدادی از روش های مختلف بررسی کنید. می‌توانید آزمون‌های واژگان خود را بسازید، تمرین‌های ترجمه انجام دهید یا جلسات آموزشی سریع با یک شریک صحبت کنید. همچنین منابع آنلاین وجود دارد که می توانید برای بررسی استفاده کنید.

همچنین باید به زمان بررسی فکر کنید. شاید بخواهید بلافاصله پس از اتمام یک مبحث جدید یا پس از اتمام یک واحد مطالعه مرور کنید. یا شاید می خواهید بیشتر مطالعه کنید و هر بار که انگلیسی می خوانید فقط مرور کنید!

بررسی ها و تست های شما به شما کمک می کند تا پیشرفت خود را به زبان انگلیسی ببینید. دیدن اینکه چقدر پیشرفت کرده اید می تواند انگیزه شما را برای یادگیری بسیار افزایش دهد!

امیدواریم مقاله صحبت کردن به انگلیسی برای شما مفید باشد لطفا در قسمت نظرات تجربیات خود را در یادگیری زبان انگلیسی با ما در میان بگذارید تا این روند همچنان ادامه داشته باشد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.