لوگو جدید حقیاد

آموزش علائم نگارشی انگلیسی

آموزش علائم نگارشی انگلیسی

در این مطلب درباره نحوه ی نگارش و آموزش استفاده از علائم نگارشی در زبان انگلیسی با محوریت استفاده از حروف و لغات به صورت ایتالیک (خط کج ) و زیر خط (underline) می پردازیم

چه موقع در انگلیسی از خط زیر و یا ایتالک (نوشته های کج) استفاده کنیم؟

وقتی ما انگلیسی را به صورت آنلاین یاد می گیریم ، یکی از مشکلاتی که ایجاد می کند ، نوع علائم نگارشی و قالب بندی است که هنگام مراجعه به آثار مکتوب مانند کتاب ، مقاله و شعر استفاده می شود. هنگام مراجعه به همچین عناوینی مانند  نمایش فیلم ، ترانه و برنامه های تلویزیونی نیز همین سئوال ها پیش می آید.
لازم به ذکر است که هیچ قانون دستوری سخت و سریعی برای قالب بندی و علائم نگارشی وجود ندارد. آنها یک سبک هستند. نویسنده از نظر فنی می تواند از هر قالب بندی که بخواهد استفاده کند ، اما پیروی از یک سبک خاص به خوانندگان کمک می کند تا درک کاملی از نویسنده داشته باشند. برخی از سردرگمی ها به این دلیل بوجود می آیند که نشریات ، موسسات و مدارس مختلف غالباً از راهنماهای مختلف استفاده می کنند. راهنماهای اصلی سبک ، راهنمای سبک شیکاگو ، راهنمای سبک AMA و راهنمای سبک AP به طور کلی از همین قوانین پیروی می کنند ، اما تغییرات جزئی رخ می دهد. تغییرات و خصوصیات بیشتر در راهنماهای سبک کمتر استفاده شده یا تخصصی بیشتر اتفاق می افتد.

منبع سردرگمی دیگر برخی از نویسندگان از تجربه خواندن آنها ناشی می شود. هزاران مقاله و نشریه وجود دارد که برای تأکید بر متن و نشان دادن عناوین کتاب و سایر آثار از زیرخط استفاده می کنند. در حالی که ذاتاً استفاده از زیرخط ها در یک متن یا مقاله نادرست نیست ، زیر خط زدن یک روش منسوخ قالب بندی در نظر گرفته می شود و به طور کلی باید از آن اجتناب شود. این تغییر در قالب بندی نمونه دیگری از چگونگی تغییر در وب ، ظهور پردازنده های کلمه و سایر پیشرفت های تکنولوژیکی در سبک ها و استانداردهای هر دو نوشتار رسمی و غیررسمی است. در این مقاله ما به شما دستورالعمل های قالب بندی و علائم نگارشی را برای تعدادی از انواع خاص آثار ارائه می دهیم.

آیا آموزش علائم نگارشی در انگلیسی می تواند تاثیری در مکاتبات ما داشته باشد؟

استفاده از علائم نگارشی در زبان انگلیسی بیشتر از زبان فارسی رایج است و یکی از مهمترین نکات نیز تاکید و استفاده انگلیسی زبانان بر این قواعد است لذا دانستن نحوه استفاده از علائم نگارشی در متون و یا سایر عناوینی که می توانیم به عنوان یک اثر مکتوب ارائه نمائیم بسیار حائز اهمیت، لذا دانستن نحوه ی استفاده از علائم نگارشی در متون بسیار مهم است.

در ادامه بخوانید :  معرفی کردن به انگلیسی
آموزش علائم نگارشی در زبان انگلیسی
آموزش علائم نگارشی در زبان انگلیسی

آیا عنوان کتاب را ایتالیک می کنید؟

کتاب ها به عنوان مجموعه کامل یک متن در نظر گرفته می شوند. هنگام نوشتن در مورد یک کتاب ، عنوان به صورت کج شده(ایتالیک) است. لازم به ذکر است که حروف کج فقط زمانی استفاده می شود که عنوان در یک متن به کار رفته باشد ، به معنی احاطه شده توسط کلمات دیگر. از حروف کج برای جدا شدن عنوان از متن دیگر استفاده می شود.

از اصطلاحات الکترونیکی برای صفحات عنوان و سایر جاهایی که عنوان به تنهایی ایستاده است استفاده نمی شود.

قانون عنوان کتاب اساساً در مورد هر کار بزرگ یا مستقلی مانند روزنامه یا مجله اعمال می شود. وب سایت ها معمولاً به عنوان یک کار مستقل در نظر گرفته می شوند و آدرس وب به صورت کج شده (ایتالیک)است.

آیا عنوان های فیلم را ایتالیک بندی می کنید؟

فیلم ها به عنوان قطعات مستقل بزرگ در نظر گرفته می شوند. پس استفاده از علائم نگارشی همچون خط کج و زیر خط را باید در موردشان رعایت کرد بنابراین تابع قوانینی مشابه عناوین کتاب دارند و وقتی در مقاله به آنها اشاره می شود ، به صورت مورب نوشته می شوند.

آیا نمایش های تلویزیونی را ایتالیک می کنید؟

نمایش های تلویزیونی مجموعه ای جالب از قوانین را ارائه می دهند. اینکه آیا کج شده بنویسید به این بستگی دارد که شما به سریال یا یک قسمت آن اشاره می کنید.

عنوان سریال با خط کج (ایتالیک) و در علامت های نقل قول قابل نوشتن است.

در اینجا یک مثال آورده شده است: My favorite Big Bang Theory episode is “The Proton Regeneration”.

آیا عنوان مقاله را ایتالیک می کنید؟

با عناوین مقاله تقریباً مانند اپیزودهای یک نمایش تلویزیونی برخورد می شود. هنگام بحث درباره مقاله ، آن را در علامت های نقل قول قرار می دهند. عنوان نشریه یا وب سایتی که مقاله در آن یافت می شود با حروف کج(ایتالیک) نوشته شده است

آیا عنوان آهنگ ها را ایتالیک می کنید؟

با عناوین آهنگ مانند مقاله ها و نمایش های تلویزیونی برخورد می شود. در بیشتر موارد عنوان های آهنگ در علامت های نقل قول قرار می گیرند. آلبومی که آهنگ از آن می آید با حروف کج (ایتالیک ) نوشته می شود.

آیا عنوان های شعر را ایتالیک می کنید؟

عناوین شعرها به طور کلی در گیومه قرار می گیرند. با این حال ، مانند بسیاری از جنبه های انگلیسی نوشتاری ، برخی موارد استثنا نیز وجود دارد. اگر شما به یک شعر حماسی مانند The Iliad ، Beowulf یا Paradise Lost اشاره می کنید ، عنوان آن را کج (ایتالیک ) می توانید بنویسید.

آیا نام شرکت ها را ایتالیک می کنید؟

با نام های شرکت همان نام یک شخص رفتار می شود و به صورت مورب نوشته نمی شود و در علامت های نقل قول قرار نمی گیرد. نام شرکت ها همیشه بزرگ است.

در ادامه بخوانید :  ایمیل حرفه ای انگلیسی بنویسیم؟
آموزش علائم نگارشی آندرلاین
آموزش علائم نگارشی آندرلاین

زیرنویس کردن عناوین(خط زیر کلمات underline)

اغلب نویسندگان از شما می خواهند عنوان کتاب را زیر خط(underline) بزنید ، عنوان فیلم را می توانید با زیر خط  (underline) بنویسید ، عنوان نمایش را نیز می توانید با زیر خط (underline)  بنویسید، عنوان مقاله را زیر عنوان بگذارید ، یا عنوان آهنگ را هو می توانید بدین گونه عمل کنید.

به طور کلی ، پاسخ این که آیا می توانیم از زیر خط (underline)  استفاده کنیم همیشه “نه” است.

استفاده از زیر خط (underline) هیچ مشکلی ندارد ، اما همانطور که قبلاً اشاره کردیم این یک ابزار قالب بندی منسوخ و قدیمی است و باید از آن اجتناب شود.

استفاده از زیرخط (underline) در مقالات دانشگاهی معمولاً در نمره کلی نویسنده حساب نمی شود ، زیرا این کنوانسیون قالب بندی دیگر در راهنمای اینگونه ارائه ها نمی باشد.

دستورالعمل های عمومی علائم نگارشی انگلیسی

تردیدی وجود ندارد که اگر فقط مقدار کمی از وقت خود را به نشریات مختلف معطوف کنید ، به زودی مقالاتی پیدا خواهید کرد که با عناوین کتاب ها ، فیلم ها ، آهنگ ها و سایر آثار متفاوت رفتار می کنند. توجه به این نکته مهم است که این نویسندگان اشتباه گرامری مرتکب نمی شوند بلکه از سبک خاصی پیروی می کنند.

اگر در نحوه نگارش عناوین آثار تردید دارید ، همیشه ایده خوبی است که بپرسید از چه سبکی استفاده شده است.

صادقانه بگویم ، زمینه اصلی که اختلاف در قالب بندی می تواند یک مشکل ایجاد کند ، کار دانشگاهی است. خوشبختانه ، اکثر کالج ها و دانشگاه ها در توضیح سبک مورد نظر دانشجویان برای تبحر بسیار خوب عمل می کنند.

به طور کلی ، در اینجا قوانین اصلی برای قالب بندی و زیر خط (underline) زدن وجود دارد:

– کارهای بزرگ ، کامل و مستقل مانند کتاب ، فیلم ، نشریات ، وب سایت ها ، شعرهای حماسی ، اپرا و نمایش های تلویزیونی به صورت کج (ایتالیک) شده است.

– کارهای کوتاه تر مانند اپیزودهای خاص یک مجموعه تلویزیونی ، عناوین آهنگ ، شعر ، داستان کوتاه ، مقالات مجله و مقالات روزنامه با علامت نقل قول احاطه شده اند.

در حالی که بعضاً در برخی  کتاب ها ، فیلم ، روزنامه و تلویزیون زیر خط (underline) می بینید ، این یک گزینه قالب بندی منسوخ محسوب می شود و به طور کلی باید از آن اجتناب شود.

لطفا اگر شما هم تجربه خاصی دارید و یا نیاز به آموزش خاصی دارید با ما در میان بگذارید ، در قسمت کامنت های همین پست منتظر نظرات شما هستیم و به آنها پاسخ خواهیم داد

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.