لوگو جدید حقیاد

نحوه استفاده از پادکست برای یادگیری زبان انگلیسی

نحوه استفاده از پادکست برای یادگیری زبان انگلیسی

اغلب افراد تمام وقت خود را صرف مطالعه دستور زبان و به خاطر سپردن لیستی طولانی از کلمات انگلیسی می کنند بدون اینکه در فکر یادگیری فعال و بهبود سریع مهارت انگلیسی خود باشند. در حالی که اکثرا برای بهبود دستور زبان و واژگان مطالعه کتاب یا تماشای فیلم های انگلیسی را ترجیح می دهند بد نیست بدانید کارآمدترین روش یادگیری زبان انگلیسی استفاده از پادکست ها است.

پادکست هوشمندانه ترین راه بهبود زبان انگلیسی هستند و به شما کمک می کند تا توانایی و مهارت های زبانی خود را تقویت کنید .استفاده از پادکست برای تقویت زبان انگلیسی هنوز در بین بسیاری از افراد جا نیفتاده است و هنوز این سوال باقی است که چرا باید از پادکست برای یادگیری انگلیسی استفاده کنند.خب ما در این مقاله شما را قانع خواهیم کرد چرا پادکست ها برای یادگیری زبان انگلیسی شما مهم هستند.

چرا باید انگلیسی را با پادکست یاد گرفت ؟

اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید ، گوش دادن به پادکست ها یکی از فعالیت های سرگرم کننده و موثر یادگیری زبانی است که نباید از آنها غافل شد.با پادکستها نه تنها می توانید مکالمات واقعی انگلیسی را بشنوید ، بلکه می توانید نحوه تلفظ کلمات را نیز بشنوید و هر کجا هر زمان که به آنها گوش دهید.

گوش دادن به پادکست مغز را تحت فشار یادگیری قرار می دهید و ۱۰۰٪ بدون هیچ حواس پرتی روی آن متمرکز می شود .در حقیقت گوش دادن به پادکستها در مقایسه با تماشای فیلم های انگلیسی سرعت یادگیری زبان را پنج برابر می کند.بنابراین،هیچ راه میانبری برای تسلط به زبان انگیسی وجود ندارد. مگر اینکه مغز و تمرکز خود را فعال کنید تا بتوانید زبان جدیدی را منفعلانه یاد بگیرید .دلایل یادگیری انگلیسی با پادکست:

  • گوش دادن به واژگان کلیدی

گوش دادن به متن یا واژگان انگلیسی پادکست یادگیری کلمات نامفهوم را آسان تر می کند و با هربار گوش دادن معنی کلمه یا عبارت نامفهوم را به خاطر خواهید سپرد.بعلاوه ، شنیدن واژگان و دستور زبان بسیار جالب تر از یادگیری از کتاب است.

  • تغییر سرعت مکالمات پادکست

یکی از مشکلات انگلیسی زبانان عدم درک سریع مضامین انگلیسی در هنگام صحبت کردن است. اما با پادکست ها هر زمان که بخواهید می توانید سرعت خواندن را بالا ببرید و گوش کنید این به شما کمک می کند تا با ریتم و سرعت زبان انگلیسی آشنا شوید و برخی از اصطلاحات رایجی را که بومیان زبان از آن استفاده می کنند نیز بیاموزید.

 

  • نوشتن خلاصه پادکست

خلاصه ای از استدلال های اصلی و چیزهای جدیدی که از پادکست یادگرفته اید را به طور خلاصه بنویسید.

در ادامه بخوانید :  ایمیل حرفه ای انگلیسی بنویسیم؟

 

اگر بتوانید همه موارد گفته شده را به طور خلاصه جمع بندی کنید ، بدان معنی است که اصل پادکست را درک کرده اید و اگر هر کلمه ای را نفهمیدید می توانید از هر بخش جدیدی از واژگان ، ساختار جمله ها یا اصطلاحاتی که در پادکست استفاده کنید. فقط از طریق تمرین این عبارات و کاربرد آنها در متن می توانید به راحتی کلمات را به خاطر بسپارید.

  • رونویسی پادکست

درسته که رونویسی پادکست کار زمان بری است اما گوش دادن و نوشتن مهارت عالی یادگیری است. گوش می دهید بنویسید.

با رونوشت پادکست کلمات و متونی که اشتباه یادگرفته اید مشخص می شوند و می توانید با دوباره گوش دادن و تمرین آنها را بهتر بیان کنید.

  • گوش دادن صحیح

به طور خلاصه ، گوش دادن صحیح تکنیکی است که توسط زبان آموزان پیشرفته استفاده می شود و در آن گوش می  دهید و همزمان با گوینده اصلی تکرار می کنید.چند بار دیگر به متن گوش دهید و تکرار کنید در واقع بشویید و تکرار کنید تا زمانی که بتوانید آن را با اطمینان همان سرعت این تکنیک نتایج فوق العاده به همراه دارد.

  • استفاده آسان و راحت

پادکست برای یادگیری زبان دوم بسیار عالی است. آنها راهی عالی برای افزایش تماس شما با زبان و بدون تلاش زیاد هستند. به آنها مثل پست های وبلاگ یادگیری انگلیسی فکر کنید ، اما برای گوش های شما!فارغ از اینکه در چه مرحله ای از فرآیند یادگیری قرار دارید ،هرچه بیشتر پادکست هایی با بیان انگلیسی گوش کنید،به شما امکان می دهد در هر زمان و هر مکان با زبان هماهنگ شوید به عنوان نمونه هنگام پیاده روی یا رانندگی و هر زمان می توانید زبان یاد بگیرید. چه

  • افزایش مهارت گوش دادن

همانطور می دانید ، بین خواندن کتاب انگلیسی و گوش دادن آن تفاوت بسیاری وجود دارد. با پادکست ها تجربه بیشتری در گوش دادن به مکالمات انگلیسی خواهید داشت.

  • رایگان بودن

پادکست ها بطور کلی به صورت رایگان ارائه می شوند. و به حای صرف عزینه های زیاد بر روی کتاب های صوتی به پادکست ها بصورت رایگان گوش دهید.

  • آموختن لغات تخصصی

برای هر علاقه ، هر نظر و هر حرفه ای پادکست انگلیسی وجود دارد. اگر به پادکست های مربوط به حوزه تخصص خود را گوش دهید با واژگان تخصصی زمینه خود آشنا خواهید شد.

  • بهبود تلفظ

عادت به صوت انگلیسی برای بهبود تلفظ شما ضروری است. پادکست ها به شما امکان می دهند تا با ریتم جملات انگلیسی بسیار آشنا شوید.

در ادامه بخوانید :  آموزش نصرت یا آموزش پیمزلر؟

پادکست های برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

 ESL Pod یک منبع خارق العاده برای هر کسی است که می خواهد زبان انگلیسی خود را بهبود بخشد. نه تنها یک کتابخانه با بیش از ۹۰۰ قسمت برای بارگیری وجود دارد ، بلکه این ۲ میزبان هر دو دارای دکترای زبانشناسی کاربردی هستند ، بنابراین واقعاً متخصص هستندبخشی از ویژگی های هر قسمت بین ۲ شخصیت انجام می شود ، در حالی که بقیه قسمت کلمات کلیدی مکالمه را انتخاب می کند ، و معنی آنها و نحوه استفاده از آنها را توضیح می دهد.

این پادکست عالی برای مبتدیان زبان آموز از سطح A1 تا B1 است . اپیزودها مبتنی و موقعیت های معمول روزمره را پوشش می دهند. هر قسمت همراه با یک متن نوشته شده و یک بسته پشتیبانی همراه با تمرینات است .

پادکست های این مجموعه بسیار کوتاه و در قسمت های ۳ دقیقه ای است .البته واژگان کمی پیچیده تر دارد که برای دانشجویان متوسط ​​و پیشرفته مناسب است. اگر در حال یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت به انگلستان هستید ، این برنامه بسیار توصیه می شود. زیرا که هر قسمت بر اصطلاحات انگلیسی متفاوتی که در انگلیس استفاده می شود تاکید دارد.

اگر سطح انگلیسی شما متوسط ​​است “All Ears English” گزینه عالی برای یادگیری عبارات و واژگان جدید است البته بیشتر بر اصلاحات و تلفظ امریکایی دلالت دارد. یکی دیگر از ویژگی های درخشان این پادکست آموزش افراد برای آیلتس است.

می توانید از نمونه پادکست های آموزشی آکادمی حقیاد نیز استفاده کنید

خلاصه

بسیاری از موسسات یادگیری زبان انگلیسی در حال کاهش کتابهای درسی و سرمایه گذاری در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفته هستند. پادکست به عنوان یکی از آخرین یکی از فناوری های پیشرو در این تغییر است و فرصت یادگیری را آسان تر می کند.پادکست هایی که به طور خاص در یادگیری زبان هستند برای بهبود زبان انگلیسی شما بسیار مفید هستند برای اینکه از پادکست ها به عنوان یک ابزار آموزشی بیشترین بهره را ببرید ، باید توجه کامل خود را به آنها بدهید. اگر فقط از آنها برای برقراری ارتباط بیشتر با انگلیسی گفتاری استفاده می کنید ، می توانید گاه گاهی این توصیه را نادیده بگیرید. داشتن یک پادکست در پس زمینه به شما کمک می کند تا با اصوات و ریتم های زبان آشنا شوید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.