لوگو جدید حقیاد

۷ راهکار فوق العاده برای یادگیری زبان خارجی

۷ راهکار برای داشتن انگیزه برای یادگیری زبان خارجی(حتی وقتی پیشرفتی نمی بینید)

یادگیری زبان خارجی ،آیا این برای شما آشنا است:

شما کلاس جدید انگلیسی را شروع می کنید و فکر می کنید: بله! این دقیقاً همان چیزی است که من بدنبال آن بوده ام. و همینطور است. شما استراتژی هایی دارید که موثر است. جامعه ای که دوستش دارید. و شما بالاخره در حال پیشرفت هستید. اما پس از آن مدتی اتفاق می افتد خسته شدن های بسیار . برنامه شما شلوغ می شود و  کارتان مهم تر می شود تا آموزش. پس از اولین قدم های بزرگ ، پیشرفت شما شروع به کند شدن می کند. شما در تلاش خود تردید می کنید و آرام آرام ، آرام آرام شروع به تسلیم شدن می کنید.

وقتی این اتفاق می افتد چگونه انگیزه خود را حفظ می کنید؟ چگونه برای ادامه کار راهی را انتخاب می کنید؟

اگر مطمئن نیستید ، ما آماده کمک به شما هستیم!

در درس اعتماد به نفس امروز ، ۷ راهکار برای داشتن انگیزه خواهید داشت – حتی زمانی که پیشرفت نمی بینید (یا نمی شنوید یا احساس نمی کنید).

چگونه انگیزه خود را حفظ می کنید یا چگونه می توانید برای ادامه کار راهی را انتخاب کنید ، حتی اگر پیشرفتی مشاهده نکنید؟

این یکی از بزرگترین چالشهایی است که ما بعنوان زبان آموز داریم.

اگر ما در حال یادگیری یک مهارت جدید در یک سفر شخصی هستیم ، یا هدف بزرگی داریم که در هر یک از این شرایط برای رسیدن به آن تلاش می کنیم ، فکر می کنم بیشتر ما مسیر مشابهی را دنبال می کنیم:

ما با یک احتمال امیدوار کننده شروع می کنیم. این لحظه ای است که شما می گویید شاید بالاخره بتوانم ، مثلاً شاید بالاخره واقعاً می توانم یک انگلیسی زبان اعتماد به نفس شوم یا شاید بالاخره بتوانم نقاشی را یاد بگیرم. من همیشه دوست داشتم این کار را انجام دهم شاید بتوانم سرانجام یک ماراتن را تمرین کنم و اجرا کنم. این یک رویای مادام العمر بوده است.

ما این انتخاب را برای انجام کاری انجام می دهیم که همیشه می خواسته ایم. و ما در مورد آن امیدوار هستیم. معمولاً این آغاز امیدوارکننده نیز به فرصتی فوری مرتبط است.

یک دوره آنلاین وجود دارد که شما به آن ملحق می شوید ، یا به سالن بدنسازی پیوسته اید ، شما یک برنامه تمرینی را شروع می کنید و این انگیزه انرژی هیجان انگیز را دارید ، فکر می کنید ، آه ، این شگفت آور است. باورم نمی شود دارم این کار را می کنم.

و سپس … شما به یک دیوار برخورد می کنید.

پیشرفتی که فکرش را  می کردید ، نمی بینید یا آن را احساس نمی کنید.

حالا چطور و چگونه انگیزه خود را حفظ می کنید؟ چگونه برای ادامه کار راهی را انتخاب می کنید؟ حتی وقتی پیشرفت نمی بینید.

امروز در این درس ، ما در مورد هفت استراتژی یادگیری زبان خارجی صحبت خواهیم کرد که می توانید برای حفظ انگیزه خود به کار بگیرید تا از هدف مورد نظر خود دست نکشید. خیلی زود متوقف نمی شوید

قبل از اینکه ما به هفت استراتژی بپردازیم ، می توانید برای حفظ انگیزه خود به شما کمک کنیم ، حتی وقتی پیشرفتی نمی بینید ، مهم است که بدانید وقتی به آن دیوار برخورد می کنید در آن لحظه ، وقتی تمام انگیزه های شما از بین می رود ، گیر می کنید یا ناامید می شوید ، همیشه یک انتخاب دارید.

بنابراین وقتی پیشرفتی در آموزش نمی بینید ، باید انتخاب کنید. یا می توانید باور کنید که آنجاست و به اهداف خود ادامه می دهید ، یا می توانید تسلیم شوید. ساده است.

هدف من امروز برای شما این است که به شما کمک کنم در انتخاب خود باور داشته باشید که پیشرفت وجود دارد تا خیلی زود تسلیم نشوید و در یادگیری زبان انگلیسی به آنچه می خواهید برسید.

در زبان انگلیسی برای مواقع نا امیدی اصطلاح جالبی وجود دارد

When you want to break that cycle of feeling demotivated, you need to take the bull by its horns

وقتی می خواهید  چرخه احساس بی انگیزگی را از بین ببرید ، باید گاو نر را شاخهای خود بگیرید

و در اینجا هفت استراتژی مختلف برای کمک به شما در این زمینه آورده شده است.

استراتژی شماره یک این است که به خاطر بیاورید که چرا یادگیری زبان خارجی را شروع کردید.

یک دلیل وجود دارد که شما یادگیری یک زبان خارجی را شروع کرده اید یا برای به دست آوردن مهارت جدید شروع به کار کرده اید. چرا این کار را کردی؟ آیا رضایت شخصی فرصتی برای رشد شغلی بود یا چیزی بود که شما فقط می خواستید برای سرگرمی انجام دهید؟گاهی اوقات وقتی وارد علف های هرز می شویم و پیشرفت خود را از دست می دهیم ، فراموش می کنیم که چرا از ابتدا کار را شروع کردیم. بازگشت به آن ایده می تواند به ما کمک کند تا این انگیزه را پس بگیریم. بنابراین اگر کمی احساس بی انگیزه گی می کنید ، لحظه ای مکث کنید و به این فکر کنید که چرا این کار را شروع کرده اید. چرا ادامه کار برای شما مهم است؟

در ادامه بخوانید :  نحوه استفاده از پادکست برای یادگیری زبان انگلیسی
استراتژی دو ، برای تفکر وقت بگذارید.

همه ی ما  می دانیم که نتایج به زمان نیاز دارد. همه ما این حقیقت را می دانیم ، اما هنوز هم می خواهیم که اتفاقات یهویی رخ دهد. لحظه ای به این  فکر کنید که یک بذری را در زمین می کارید و هر ساعت برمی گردید تا رشد آن را بررسی کنید . آیا هنوز آنجا گل وجود دارد؟ آیا هنوز آنجا گل وجود دارد؟

این یک فرآیند پر زحمت است و همه ما می دانیم که چنین کاری نکنیم. ما می دانیم که یک گل در یک ساعت رشد نمی کند.

ما همچنین می دانیم که اتفاقاتی در زیر زمین می افتد که نمی بینیم ، اما منجر به آن چیز نهایی می شود که می خواهیم یا یک گل زیبا.

اکنون ، گفتیم که ما مرتباً چیزهایی را که می کاریم بررسی می کنیم. و با گذشت زمان ما شاهد این تغییرات هستیم.

می بینیم که چیزی بالاتر از سطح زمین جوانه زده و شروع به رشد می کند و شروع به دیدن برگ های باز می کنیم.

همه اینها را می توانیم در پیشرفت خود نیز مشاهده کنیم. وقتی آن را مستند می کنیم. من طرفدار بزرگ داشتن نوعی مجله پیشرفت یا ردیاب عادت هستم. اینها همه مواردی است که من در اختیار دانشجویانم قرار می دهم زیرا واقعاً معتقدم که پیشرفت شما را در طول زمان باید یادداشت کرد.

اگر روزهای ابتدایی در خصوص یادگیری زبان خارجی، پیشرفت خود را ترسیم کرده اید ، احساس می کنید بسیار بی انگیزه هستید و فکر می کنید می خواهید تسلیم شوید ، هیچ چیز تغییر نمی کند ، می توانید برگردید و ببینید چه اتفاقی در طول زمان افتاده است. و این یک انگیزه بزرگ است.

برای حفظ انگیزه خود ، حتی زمانی که پیشرفت نمی بینید ، بهترین راه قطع و وصل مجدد آموزش زبان است.
منظور از تمدید جستجوی فرصت هایی است که تجدید یا احیا کنند برای آن هدف خاص اشتیاق شما را. شما می توانید یک کلاس جدید ، یک وبینار جدید ، یک کتاب ، یک ویدیوی YouTube ، هر چیزی در زیر نور خورشید پیدا کنید که می تواند به شما کمک کند آن هیجان اولیه را داشته باشید.

گاهی اوقات ما فقط به چیزی جدید ، رویکردی متفاوت یا چشم انداز متفاوت نیاز داریم تا به ما در بازگشت به مسیر درست کمک کند.

در آن فرآیند ، شما می توانید به دنبال فرصت هایی برای ارتباط مجدد با دیگران که همان هدف شما هستند ، باشید. به دنبال افرادی باشید که مبارزات مشابهی با شما داشته باشند یا در مکانی مشابه شما باشند و با آنها ارتباط برقرار کنید. (مانند جامعه زنان با اعتماد به نفس.)

این نه تنها می تواند به احیای برخی از انگیزه های شما کمک کند ، بلکه می تواند شما را مسئول نگه دارد تا از استراتژی دست نکشید.

شماره چهار ، سازماندهی مجدد و توسعه مجدد.

بعضی اوقات زندگی مانع آنچه می خواهیم می شود. ما مشغول کار می شویم و دیگر زمان مورد نظر یا زمانی را که فکر می کردیم برای ادامه گام های رسیدن به هدف خود لازم داریم ، نداریم.

بنابراین در آن لحظه ، ما می خواهیم اولویت های خود را دوباره سازماندهی کنیم چند هفته پیش ، من درسی را در مورد نحوه استفاده از پادکست برای کمک به شما در بهبود مهارت گوش دادن انجام دادم. شاید برای چندین هفته ، واقعاً انگیزه داشتید و یک ساعت ، چهار روز در هفته را صرف این کار می کردید. و با گذشت زمان زندگی مانع شد ،

اگر این اتفاق افتاد ، برنامه خود را مرتب کنید. به جای اینکه هر بار یک ساعت وقت بگذارید ، ممکن است ۱۰ یا ۱۵ دقیقه صبح به گوش دادن به پادکست بپردازید و به مدت ۱۵ یا ۲۰ دقیقه شب به آن برگردید. کاملاً مناسب است تا اینکه کاملاً از اهداف خود صرف نظر کنید.

انجام کارهای کوچک در برنامه خود بسیار آسان تر است تا بتوانید در حالی که برنامه منظم خود را مرتب می کنید ، قدم ها را به جلو بردارید. همچنین می توانید استراتژی های خود را دوباره توسعه دهید.

استراتژی شماره پنج به خودتان بابت یادگیری زبان خارجی جایزه بدهید.

هر زمانی که یه تیک جلوی اهداف به دست آمده خود می زنید ، مهم هم نیست که آنها کوچک هستند یا بزرگ بلکه مهم انجام دادنشان هست اینجا جایی است که باید برای خودتان جایزه ای در نظر بگیرید

این چیزی است که برای همه ما که فارسی را با اعتماد به نفس صحبت می کنیم بسیار مهم است. در واقع ، این یکی از ارزشهای ما به عنوان یک زبان آموز است. ما هر موفقیتی را جشن می گیریم و اعتقاد نداریم که موفقیت های بزرگ و کوچک وجود دارد.

در ادامه بخوانید :  روزهای هفته به انگلیسی

هر قدم به جلو یک موفقیت است.

حال ، وقتی صحبت از نحوه پاداش دادن به خودتان می شود ، این انتخاب شماست. و فقط شما می توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما معنی دار است.

استراتژی شماره شش ، موفقیت های خود را در یادگیری زبان خارجی اندازه گیری کنید

این کاری است که من در واقع هفته گذشته انجام دادم وقتی فهمیدم که موفقیت من کاملاً غیرممکن است.

بگذارید برای شما مثالی بزنم. شما ممکن است فکر کنید که اعتماد به نفس در یادگیری زبان انگلیسی به این معنی است که شما هرگز از انگلیسی صحبت کردن ترسی ندارید ، اما این درست نیست. داشتن اعتماد به نفس به این معنی است که شما می دانید چگونه با این ترس کنار بیایید و با وجود احساس ترس قادر به ادامه کار هستید.

ممکن است فکر کنید مسلط بودن به زبان انگلیسی به این معنی است که هرگز مرتکب اشتباهی نمی شوید یا احساس گیر افتادن نمی کنید. اما دوباره ، این درست نیست تسلط انگلیسی به این معنی است که شما می توانید به وضوح ارتباط برقرار کنید و کنترل خود را حفظ کنید تا بتوانید مقاصد خود را بیان کنید.

حتی اگر اشتباه کنید یا حتی در آن لحظه هایی که گیر می کنید ، همیشه می توانید راهی به جلو پیدا کنید.

در آن مثالها. معیار موفقیت را دوباره تعریف می کنم. موفقیت این نیست که هرگز در انگلیسی صحبت کردن احساس ترس نکنید. این در مورد دانستن چگونگی پیش رفتن است. حتی وقتی شما آن ترس و اعتقاد را دارید که می توانید.

وقتی تعریف جدیدی از موفقیت و شکل ظاهری آن تعریف کنیم ، شروع به داشتن تصویر واضح تری از چگونگی ادامه حرکت رو به جلو خواهیم داشت و به ما کمک می کند تا این انگیزه را دوباره احیا کنیم.

و سرانجام ، استراتژی شماره هفت امروز در لیست ما برای چگونگی حفظ انگیزه شما این است که پیشرفت اتفاق می افتد ، حتی اگر آن را مشاهده نکنید.

من می دانم که مهم به نظر نمی رسد و به طرز باورنکردنی بیش از حد ساده انگارانه به نظر می رسد ، اما واقعیت این است که وقتی هر روز کاری را به سمت هدف خود انجام می دهید ، حس نمی کتید که پیشرفت می کنید. حتی اگر پنج دقیقه باشد ، پیشرفت اتفاق می افتد ، اما به یاد داشته باشید که پیشرفت مسیر خود را دنبال می کند.

بعضی اوقات نامرئی است و معمولاً وقتی می رسد که انتظار نداشته باشیم.

این بدان معنا نیست که ما نمی توانیم در مورد یادگیری زبان خارجی  استراتژیک باشیم. ما همیشه باید در مورد چگونگی تمرین و کارهایی که برای اطمینان از کارآیی و کارآیی خود انجام می دهیم استراتژیک باشیم.

به همین دلیل یادگیری با دیگران ، ایجاد یک انجمن ، عضویت در یک کلاس یا خواندن کتاب بسیار مفید است. این موارد به ما کمک می کند تا تصویری روشن از چگونگی حرکت رو به جلو به موثرترین روش داشته باشیم.

اما در پایان روز ، اگر متعهد به تمرین منظم هستید ، در حال پیشرفت هستید و باید باور کنید که این درست است.

بنابراین اکنون می خواهم به سوالی که در ابتدا از شما پرسیدم برگردم ، چگونه انگیزه خود را حفظ می کنید؟ چگونه می توان برای ادامه یادگیری زبان راهی را انتخاب کرد؟ حتی وقتی پیشرفت نمی بینید؟ خیلی دوست دارم جواب شما را برای این سوال بدانم.

آیا شما یک استراتژی یا تکنیکی دارید که به شما کمک کند انگیزه خود را در گذشته حفظ کنید؟ اگر این کار را انجام دهید ، من دوست دارم که در مورد آن چیزی بشنوم و می خواهم آن را با من در نظرات زیر ویدیو به اشتراک بگذارید.

اگر استراتژی ندارید ، من شما را به انتخاب یکی از استراتژی هایی که امروز در اینجا به اشتراک گذاشته ام تشویق می کنم. با ما در میان بگذارید که از کدام استراتژی برای کمک به تعهد به یادگیری زبان  ، تسلط و اعتماد به نفس خود استفاده می کنید.

مثل همیشه ، اگر این درس برای شما مفید بود ، می توانید از طریق یک روش ساده (نوشتن نظر خود در انتهای این مقاله ) به ما بگویید

 

خلاصه
۷ راهکار فوق العاده برای یادگیری زبان خارجی
عنوان مقاله
۷ راهکار فوق العاده برای یادگیری زبان خارجی
موضوع
شما کلاس جدید انگلیسی را شروع می کنید و فکر می کنید: بله! این دقیقاً همان چیزی است که من بدنبال آن بوده ام. و همینطور است. شما استراتژی هایی دارید که موثر است. جامعه ای که دوستش دارید. و شما بالاخره در حال پیشرفت هستید. اما پس از آن مدتی اتفاق می افتد خسته شدن های بسیار . برنامه شما شلوغ می شود و  کارتان مهم تر می شود تا آموزش. پس از اولین قدم های بزرگ ، پیشرفت شما شروع به کند شدن می کند. شما در تلاش خود تردید می کنید و آرام آرام ، آرام آرام شروع به تسلیم شدن می کنید.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.